Kogeneracja

Kogeneracja to proces technologiczny, którego założeniem jest jednoczesne wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej z ekologicznych źródeł energii. Nasza firma wykorzystuje w procesie skojarzonej gospodarki energetycznej gaz ziemny, który odznacza się wysoką efektywnością energetyczną oraz niską emisyjnością. Kogeneracja, tj. CHP (Combined Heat and Power) realizowana jest z wykorzystaniem agregatów prądotwórczych oraz systemu odbioru i odzysku ciepła z agregatów, a także z systemu odprowadzenia spalin. Nasza firma stosuje w procesie kogeneracji wysokiej klasy gazowe agregaty prądotwórcze, sprawdzonych marek np. Jenbacher. Gazowy system kogeneracyjny odzyskuje ciepło odpadowe dzięki modułowi odzysku ciepła. Następnie odzyskana energia cieplna przekazywana jest do akumulatora, który ma postać zaizolowanego cylindra o dużej pojemności, np. 250 m3. Nagromadzona w akumulatorze energia cieplna zostaje w dalszej kolejności odbierana przez miejscową sieć ciepłowniczą. Nasza firma specjalizuje się w realizacji układów kogeneracji dla przemysłu. Wykonywane przez nas zespoły kogeneracyjne składają się z:

• agregatów prądotwórczych,
• instalacji odzysku ciepła z silników,
• instalacji chłodzenia mieszanki paliwa,
• instalacji chłodzenia awaryjnego,
• instalacji olejowej,
• instalacji akumulatora ciepła,
• instalacji wyprowadzenia ciepła,
• instalacji wewnętrznej gazu,
• instalacji uzupełniania glikolu.

W przypadku zainteresowania projektowanymi i wykonywanymi przez naszą firmę instalacjami przemysłowymi, w tym systemami kogeneracji gazowej zachęcamy Państwa do kontaktu. Nasz wyspecjalizowany zespół doradzi Państwu najlepsze rozwiązania, dostosowane do specyfiki miejsca ich eksploatacji. Zapraszamy!

Serwis agregatów kogeneracyjnych

Oprócz projektowania i instalowania gazowych systemów kogeneracji przeprowadzamy również serwis agregatów kogeneracyjnych. Dysponujemy profesjonalnym zapleczem warsztatowym oraz wysokiej klasy częściami zamiennymi. Nasi wyspecjalizowani inżynierowie wykorzystują korzystne rozwiązania, aby perfekcyjnie dostosować systemy kogeneracyjne do specyfiki warunków w przedsiębiorstwie. Zajmujemy się również projektowaniem i wykonywaniem instalacji grzewczych i chłodniczych dla przemysłu. Ponadto zapewniamy opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną agregatów kogeneracji. Zajmujemy się kompleksową obsługą techniczną instalacji kogeneracji.

Układy kogeneracyjne o różnej mocy

Instalujemy układy kogeneracyjne o różnej mocy. Odpowiednia konfiguracja układów kogeneracyjnych pozwala na osiąganie optymalnych czasów eksploatacji układów przy jednoczesnym zachowaniu pełnej mocy elektrycznej i cieplnej, uzyskiwanej w układzie kogeneracyjnym. W celu zapewnienia maksymalnej wydajności pracy układów kogeneracyjnych nasz wykwalifikowany personel dostosowuje odpowiedni rodzaj instalacji kogeneracji do jej przeznaczenia. Specjalizujemy się w realizacji instalacji kogeneracji zarówno o mniejszej, jak i dużej mocy. Zapraszamy do nawiązania z nami współpracy!