Instalacje sprężonego powietrza

Instalacje sprężonego powietrza używane są głównie w zakładach przemysłowych. To systemy rur transportujących sprężone powietrze od sprężarki do punktów odbioru. Instalacje te składają się z:

 

 

Filtry, osuszacze oraz cyklony uzdatniają powietrze, a zbiorniki ciśnieniowe wykorzystywane są do przechowywania go pod określonym ciśnienia. Projektujemy instalacje sprężonego powietrza dokładnie dopasowane do warunków panujących w zakładzie bądź gabinecie klienta. Bierzemy pod uwagę kilka czynników:

 

 

Zastosowanie instalacji sprężonego powietrza

Instalacje sprężonego powietrza mają zastosowanie nie tylko w wielkich zakładach przemysłowych, ale również w mniejszych warsztatach czy szpitalach lub gabinetach dentystycznych. Sprężone powietrze wykorzystywane jest do napędzania sprzętu medycznego. Oprócz tego instalacje sprężonego powietrza zasilają różne urządzenia pneumatyczne, takie jak szlifierki, polerki, przecinarki czy wiertarki. Stosowane są również do suszenia i chłodzenia narzędzi, co chroni je przed uszkodzeniami na skutek działania wilgoci czy zbyt wysokiej temperatury. Stworzymy dla Ciebie instalację całkowicie dopasowaną do Twoich potrzeb.

 

Zapraszamy do współpracy!