Instalacje sprężonego powietrza
Instalacje sprężonego powietrza używane są głównie w zakładach przemysłowych. To systemy rur transportujących sprężone powietrze od sprężarki do punktów odbioru. Instalacje te składają się z:
- Rurociągów;
- Zbiorników ciśnieniowych;
- Filtrów, osuszaczy i cyklonów.
Filtry, osuszacze oraz cyklony uzdatniają powietrze, a zbiorniki ciśnieniowe wykorzystywane są do przechowywania go pod określonym ciśnienia. Projektujemy instalacje sprężonego powietrza dokładnie dopasowane do warunków panujących w zakładzie bądź gabinecie klienta. Bierzemy pod uwagę kilka czynników:
- Całkowite zapotrzebowanie zakładu na sprężone powietrze;
- Liczbę punktów odbioru, do których transportowany będzie gaz;
- Ilość sprężonego powietrza w konkretnych miejscach poboru;
- Wysokość ciśnienia, pod którym ma być dostarczane powietrze do danych punktów;
- Długość rurociągów związaną z odległością miejsc odbioru od siebie.
Zastosowanie instalacji sprężonego powietrza
Instalacje sprężonego powietrza mają zastosowanie nie tylko w wielkich zakładach przemysłowych, ale również w mniejszych warsztatach czy szpitalach lub gabinetach dentystycznych. Sprężone powietrze wykorzystywane jest do napędzania sprzętu medycznego. Oprócz tego instalacje sprężonego powietrza zasilają różne urządzenia pneumatyczne, takie jak szlifierki, polerki, przecinarki czy wiertarki. Stosowane są również do suszenia i chłodzenia narzędzi, co chroni je przed uszkodzeniami na skutek działania wilgoci czy zbyt wysokiej temperatury. Stworzymy dla Ciebie instalację całkowicie dopasowaną do Twoich potrzeb.
Zapraszamy do współpracy!