Instalacje grzewcze i chłodnicze

Firma TAPI zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem instalacji grzewczych i chłodniczych. Budujemy infrastrukturę dostarczającą ciepło lub chłodzącą zarówno w biurach i budynkach użytkowych, jak i w obiektach przemysłowych produkcyjnych i magazynowych. Obsługujemy również projekty związane z chłodnictwem, na potrzeby firm produkcyjnych, przetwórczych, logistycznych i handlowych. Nasza oferta obejmuje również prace przy instalacjach technologicznych dostarczających chłodzenia lub ciepła dla linii produkcyjnych albo poszczególnych maszyn.

Przemysłowe instalacje grzewcze

Przemysłowe instalacje grzewcze mają za zadanie dostarczyć odpowiednią ilość ciepła do budynków o sporej kubaturze, w wielu przypadkach takich, które mają większą liczbę wyjazdów i dużych wyjść. Ogrzewanie takich obiektów musi być dostosowane do potrzeb konkretnego budynku albo hali. Projekt powinien uwzględniać więc nie tylko dostarczanie ciepła, ale też ochronę przed jego utratą, np. w postaci kurtyn powietrznych. Ważny jest również sposób dystrybucji ciepła oraz technologia wykorzystywana do jego przekazywania. Przemysłowe instalacje grzewcze mogą być rozplanowane jako zapewniające strefy o różnej temperaturze. W wielu przypadkach wystarczający jest jedynie montaż ogrzewania punktowego.

Instalacje centralnego ogrzewania

Instalacje centralnego ogrzewania odpowiedzialne za dystrybucję ciepła mogą wykorzystywać różne metody przekazywania energii, m.in. tradycyjne grzejniki, które sprawdzą się jedynie w pomieszczeniach o mniejszej powierzchni i niedużej wysokości czy ogrzewanie płaszczyznowe, wymagające jednak pozostawienia odkrytych przestrzeni ścian lub podłogi. Znacznie częściej stosowane jest ogrzewanie powietrzne. Za pomocą specjalnych kanałów jest w nim rozprowadzane ciepłe powietrze, co daje bardzo szerokie możliwości zarówno grzania punktowego, jak i powierzchniowego. Ten system sprawdzi się zarówno w biurowcach, jak i obiektach produkcyjnych czy magazynowych. Jego zaletą jest wysoka sprawność i bardzo niska bezwładność. Innym możliwym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju promienniki.

Systemy pomp ciepła

Ciepło do instalacji grzewczych może być pozyskiwane w różny sposób, od tradycyjnych kotłowni po nowoczesne systemy pomp ciepła. Pompy ciepła są bardzo wydajne, a jednocześnie ekologiczne i dość tanie w eksploatacji, eliminują również wszystkie czynności związane z obsługą opału, jak w przypadku ogrzewania paliwami stałymi czy olejem lub gazem.

Na rynku dostępne są trzy rodzaje pomp ciepła, różniące się rodzajem źródła dolnego, z którego czerpią. Ma to istotne znaczenie, ponieważ nie każdy system pomp ciepła można zastosować na konkretnym terenie.

Niezależnie od wybranego rodzaju pompy ciepła oraz systemu grzewczego firma TAPI oferuje kompleksową realizację inwestycji. Zajmujemy się również wyborem technologii kotłowni, budową węzła cieplnego i całej infrastruktury dystrybucji ciepła oraz niezbędnym serwisem. Wszystko po to, aby budowa systemów pomp ciepła oraz ich bieżąca konserwacja przebiegała tak szybko i sprawnie jak to tylko możliwe.

Instalacje ciepła technologicznego

Nasza oferta obejmuje także budowę instalacji ciepła technologicznego. Wykonujemy instalacje powietrzne i wodne, które mogą być wykorzystywane zarówno do zasilania poszczególnych elementów systemu ogrzewania, jak i być używane w różnych procesach technologicznych, np. suszeniu, podgrzewaniu, topieniu czy wypalaniu różnych surowców i półproduktów.

Instalacje wody lodowej

TAPI zajmuje się również instalacjami wody lodowej. Montujemy agregaty pozwalające na jej wytwarzanie oraz izolowane termicznie systemy dystrybucji. Systemy wody lodowej znajdują zastosowanie zarówno w chłodzeniu pomieszczeń, jak i w zapewnieniu odpowiedniej temperatury przy różnych procesach technologicznych, np. przy obróbce metali, tworzyw sztucznych czy przy chłodzeniu urządzeń przemysłowych.