Blog

Normy i przepisy dotyczące instalacji CO

Opublikowano: Marzec 16, 2022

Każdy budynek użytkowany w naszym klimacie musi być wyposażony w system pozwalający na dostarczenie odpowiedniej ilości ciepła. Dla spełnienia istniejących wymogów projektując instalacje centralnego ogrzewania trzeba pamiętać o parametrach zawartych w obowiązujących normach. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.

Czytaj dalej

Cechy przemysłowych instalacji kanalizacyjnych

Opublikowano: Luty 15, 2022

Instalacje przemysłowe i technologiczne to szeroki zestaw różnorodnych urządzeń, maszyn i aparatury stosowanych zarówno w dużych procesach przemysłowych, jak i drobnych usługach. Obejmują infrastrukturę, która zawiera zarówno systemy rurociągów, jak i całe oprzyrządowanie umożliwiające ich działanie, w tym m.in. pompy, zbiorniki, zawory sterujące, elementy automatyki kierującej pracą instalacji itd. Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu i montażu instalacji przemysłowych. Z dalszej części naszego wpisu dowiesz się, jakimi najważniejszymi cechami wyróżniają się instalacje dla przemysłu.

Czytaj dalej

Systemy przeciwpożarowe. Jaką rolę pełnią zawory kontrolno-alarmowe?

Opublikowano: Sierpień 11, 2021

Instalacje przeciwpożarowe są niezbędnym elementem, w różnego rodzaju magazynach czy halach, w których znajdują się łatwopalne substancje lub towar wytwarzany przez dane przedsiębiorstwo. Tego typu systemy pozwalają ochronić przed ogniem kina, muzea czy hale sportowe. Są one obecne w biurach, sklepach, a także domach czy mieszkaniach. Jedną z ważniejszych funkcji w systemach przeciwpożarowych pełnią zawory kontrolno-alarmowe. Czym one są?

Czytaj dalej

Systemy wody lodowej. Rozwiązania dla biur

Opublikowano: Maj 12, 2021

System wody lodowej stanowi doskonałą alternatywę dla klimatyzacji freonowej. Jest to rozwiązanie stosunkowo tanie, co wynika z faktu, że czynnikiem chłodniczym jest właśnie schłodzona woda. Co jeszcze warto wiedzieć o takiej instalacji oraz dlaczego takie rozwiązanie może sprawdzić się również w przypadku biur?

Czytaj dalej

Optymalizacja zużycia ciepła i chłodu w budynkach

Opublikowano: Luty 26, 2021

Zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie budynku to kluczowe kwestie wpływające na komfort użytkowania oraz koszty związane z utrzymaniem odpowiedniej temperatury pomieszczeń o każdej porze roku. Przedstawiamy sposoby na optymalizację zużycia ciepła i chłodu w budynkach.

Czytaj dalej

Budynki komercyjne. Ogrzewanie i chłodzenie

Opublikowano: Luty 26, 2021

Temperatura w pomieszczeniu należy do tych czynników, które mają decydujący wpływ na samopoczucie przebywających w nim osób. Szczególną uwagę należy zwrócić na komfort cieplny panujący w budynkach komercyjnych. Ich przestrzenie służą rozmaitym celom: handlowym, usługowym, rekreacyjnym, są też miejscem pracy ogromnej rzeszy zatrudnionych. O czym warto pamiętać w momencie planowania instalacji grzewczej i chłodniczej w budynku wykorzystywanym do celów komercyjnych?

Czytaj dalej