Blog

Charakterystyka instalacji hydrantowych

Opublikowano: Czerwiec 25, 2022

Skuteczna walka z ogniem wymaga przygotowania infrastruktury, która w razie pożaru pozwoli na sprawne przeprowadzenie akcji gaśniczej. Wśród najważniejszych warunków, jakie muszą być spełnione dla uzyskania możliwości swobodnego działania przez zastępy straży pożarnej, jest zapewnienie dostępu do odpowiednich środków gaśniczych, które umożliwią obniżenie temperatury i odcięcie dopływu tlenu podtrzymującego spalanie. Powszechnie używanym rozwiązaniem jest montaż instalacji hydrantowych, które znajdują się zarówno w budynku, jak i poza nim.

Czytaj dalej

Normy i przepisy dotyczące instalacji CO

Opublikowano: Marzec 16, 2022

Każdy budynek użytkowany w naszym klimacie musi być wyposażony w system pozwalający na dostarczenie odpowiedniej ilości ciepła. Dla spełnienia istniejących wymogów projektując instalacje centralnego ogrzewania trzeba pamiętać o parametrach zawartych w obowiązujących normach. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.

Czytaj dalej

Cechy przemysłowych instalacji kanalizacyjnych

Opublikowano: Luty 15, 2022

Instalacje przemysłowe i technologiczne to szeroki zestaw różnorodnych urządzeń, maszyn i aparatury stosowanych zarówno w dużych procesach przemysłowych, jak i drobnych usługach. Obejmują infrastrukturę, która zawiera zarówno systemy rurociągów, jak i całe oprzyrządowanie umożliwiające ich działanie, w tym m.in. pompy, zbiorniki, zawory sterujące, elementy automatyki kierującej pracą instalacji itd. Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu i montażu instalacji przemysłowych. Z dalszej części naszego wpisu dowiesz się, jakimi najważniejszymi cechami wyróżniają się instalacje dla przemysłu.

Czytaj dalej

Systemy przeciwpożarowe. Jaką rolę pełnią zawory kontrolno-alarmowe?

Opublikowano: Sierpień 11, 2021

Instalacje przeciwpożarowe są niezbędnym elementem, w różnego rodzaju magazynach czy halach, w których znajdują się łatwopalne substancje lub towar wytwarzany przez dane przedsiębiorstwo. Tego typu systemy pozwalają ochronić przed ogniem kina, muzea czy hale sportowe. Są one obecne w biurach, sklepach, a także domach czy mieszkaniach. Jedną z ważniejszych funkcji w systemach przeciwpożarowych pełnią zawory kontrolno-alarmowe. Czym one są?

Czytaj dalej

Systemy wody lodowej. Rozwiązania dla biur

Opublikowano: Maj 12, 2021

System wody lodowej stanowi doskonałą alternatywę dla klimatyzacji freonowej. Jest to rozwiązanie stosunkowo tanie, co wynika z faktu, że czynnikiem chłodniczym jest właśnie schłodzona woda. Co jeszcze warto wiedzieć o takiej instalacji oraz dlaczego takie rozwiązanie może sprawdzić się również w przypadku biur?

Czytaj dalej

Optymalizacja zużycia ciepła i chłodu w budynkach

Opublikowano: Luty 26, 2021

Zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie budynku to kluczowe kwestie wpływające na komfort użytkowania oraz koszty związane z utrzymaniem odpowiedniej temperatury pomieszczeń o każdej porze roku. Przedstawiamy sposoby na optymalizację zużycia ciepła i chłodu w budynkach.

Czytaj dalej